Promocja! maskownica karnisza, LK-01 Creativa, osłona karnisza, maskownica karnisza sufitowego, maskownice karniszy, listwa do zabudowy ka Zobacz większe

Maskownica karnisza o symbolu LK-01 Creativa. Model Light Blocker Creativa, to nowoczesna osłona karnisza bez konieczności oklejania ( nie przebija światła ). LK-01 Creativa ma możliwość podświetlenia taśmą LED. LK-01 Creativa to stylowa maskownica karnisza wykonana z wysokiej jakości tworzywa odpornego na uszkodzenia i co najważniejsze z możliwością przemalowywania na inne kolory.

LK-01 CREATIVA LISTWA DO ZABUDOWY KARNISZA GŁADKA - LIGHT BLOCKER

LK-01 Listwa karniszowa CREATIVA    Nowy produkt
ProducentCreativa by Cezar
UwagaDo malowania na dowolny kolor
TypOsłona kranisza
Wysokość10 cm.
Długość244 cm.
Głębokość4 cm.
MateriałHDPS - Polistyren wysokiej gęstości
WodoodpornaTAK
Uwaga 2Nie wymaga taśmy aluminiowej
KolorBiały
OświetlenieMożliwość zastosowania taśmy oświetleniowej LED
Darmowa dostawa od450 zł
Forma i koszty dostawyKurier DPD (Creativa) - 39 zł.

150,37 zł brutto  /szt.

-8%

163,44 zł brutto

61,63 zł za 1 mb.

W magazynie: 368 Przedmioty

Więcej informacji

Maskownica karnisza - LK-01 Creativa - Light Blocker

Osłona karnisza LK-01 Creativa to gładki gzyms pozbawiony zdobień o wymiarach 244 cm długości, 10 cm wysokości i 4 cm głębokości. Maskownica karnisza o symbolu LK-01 Creativa jest prosta i minimalistyczna, a co ciekawe posiada możliwość oświetlenia LED, a technologia Light Blocker jest w tym bardzo przydatna ponieważ maskownice karniszy nie wymagają oklejenia taśmą aluminiową i nie przebijają światła. Wystarczy dokupić taśmę oświetleniową LED i stworzyć we wnętrzu niesamowity nastrój i efektowny design. Maskownice karniszy jak LK-01 Creativa są wykonane z twardego materiału o nazwie Polistyren, który bez problemów możemy malować farbami na wybrany kolor. Materiał z jakiego została wykonana osłona karnisza LK-01 gwarantuje Państwu trwałość i odporność na uderzenia mechaniczne, a co ciekawe jest także wodoodporna przez co śmiało można ją zastosować nawet w miejscach o dużej wilgotności takich jak łazienka.

Osłona karnisza o symbolu LK-01 Creativa to także idealne dopracowanie szczegółów i detali. Model o takim wzornictwie pasuje do każdej aranżacji wnętrza zarówno klasycznych, nowoczesnych czy współczesnych stanowiąc funkcjonalne i estetyczne wykończenie pomieszczenia. Listwy do zamaskowania karnisza jak LK-01 Creativa sprawdzają się w każdym rodzaju pomieszczenia zarówno w mieszkaniu jak i biurze, hotelu, czy restauracji. Maskownica karnisza idealnie zasłoni szyny karniszowe sufitowe lub karnisze ścienne, a także ozdobi wnętrze dając wyśmienity efekt końcowy. LK-01 Creativa posłuży także jako osłona przed wszelkimi niedoskonałościami i mankamentami na styku ściany i sufitu, zakryje szczeliny oraz rury. Listwa do osłony karnisza producenta Creativa to świetny wybór do szybkiej metamorfozy wnętrza gdzie poczujemy się komfortowo i wyjątkowo.

Osłona karnisza - Light Blocker - Creativa

Producent Creativa wprowadza na rynek nową technologię o nazwie Light Blocker. Taka osłona karnisza w technologii Light Blocker posiada praktyczną zaletę ( nieprześwitywania światła przez listwy ). Maskownica karnisza wykonana z twardego materiału nie przepuszcza światła przez maskownice karniszy kiedy zostanie zastosowane oświetlenie LED.

Maskownice karniszy bardzo często należy dodatkowo oklejać taśmą aluminiową co zapobiegnie przebijaniu światła przez listwę. Light Blocker to materiał i nowa technologia, która jest praktyczna i dająca gwarancję, iż światło nie przedostanie się przez maskownice karniszy. Prześwitujące listwy wyglądają bardzo brzydko. Osłona karnisza - LED to nowoczesna i praktyczna sztukateria dekoracyjna, stosowana do mieszkań, domów, pensjonatów, biur, restauracji czy hoteli.

Producent Creativa wychodzi na przeciw oczekiwaniom klientów tworząc maskownice karniszy spełniające takie wymogi. Maskownice karniszy w technologii najlepiej po montażu pomalować farbą na kolor pasujący do aranżowanego wnętrza.

Technologia Light Blocker to innowacyjna koncepcja firmy Creativa, która eliminuje przebijanie światła stosując oświetlenie LED

Light Blocker gwarantuje doskonały efekt wizualny podczas stosowania oświetlenia LED. Dzięki temu nie jest konieczne oklejanie listwy taśmą aluminiową, co redukuje czas montażu o 80%.

Jak zamontować listwę do zabudowy karnisza ?

Bardzo często klienci zadają nam pytanie jak zamontować maskownicę karnisza. W gruncie rzeczy nie jest to skomplikowany montaż i z pewnością będzie zdecydowanie łatwiejszy, szybszy, a także tańszy od wykonania zabudowy kartonowo - gipsowej.

Pierwszym krokiem jakim należy wykonać, jest wymierzenie odległości, gdzie listwa ma zostać zamontowana i naznaczenie ołówkiem miejsc montażu. Dobrze jest sprawdzić czy sufit i ściany są wystarczająco proste, czy nie wymagają poprawek, a także czy miejsce gdzie będziemy przyklejać listwy nie trzeba wstępnie zagruntować ( dla lepszej przyczepności ). 

Listwy osłaniające karnisz są nie dużej wagi gdyż materiał z jakiego je wykonano to Polistyren o wysokiej gęstości, co z pewnością ułatwi przyklejenie ich do stropu. Cały montaż listew do zabudowy karnisza firmy Creativa odbywa się poprzez klejenie klejem montażowym bezpośrednio do sufitu. Dedykowanym przez producenta klejem jest C300 Creativa. Wystarczy posmarować górną krawędź listwy ( C300 Creativa ) tak zwanym szlaczkiem góra, dół i przycisnąć do sufitu. Po chwili przytrzymania, listwa wiąże się z sufitem ( czas otwarty około 15 min. ) i następnym krokiem jest wytarcie nadmiaru kleju wilgotną szmatką lub gąbką. Czas schnięcia kleju 24 h.

Maskownica karnisza - Creativa posiada 244 cm. długości, ale nie ma problemu żeby listwy zarówno skrócić jak i połączyć, jak to zrobić ?

Jak skracać listwy do zabudowy karnisza ?

Skracanie sztukaterii ( listew ) wykonujemy piłą elektryczną lub ręczną o drobnym zębie do potrzebnej długości lub jak jest taka potrzeba, do wykonania zabudowy np. o kącie 90 stopni. Listwy najlepiej docinać pod kątem 45 stopni dla uzyskania lepszego połączenia, oraz zminimalizowania widocznego łączenia po sklejeniu listew. W przypadku użycia piłki ręcznej warto wykonać czynność w skrzynce uciosowej.

Jak łączyć listwy do zabudowy karnisza ?

Maskownice karniszy łączymy specjalnym klejem do łączenia Creativa C310. Wystarczy posmarować miejsce, które chcemy połączyć, docisnąć i pozostawić ( czas otwarty około 15 min. ). Świeże zabrudzenia należy czyścić acetonem ( UWAGA Aceton służy jedynie do czyszczenia nadmiaru kleju. Nie polewać po listwie, gdyż może zostać uszkodzona ). Czas schnięcia kleju do łączenia 8-16 h. Kleju do łączenia listew C310 Creativa wystarczy na około 40 połączeń.

Po wykonaniu prac związanych z wykonaniem montażu i zabudowy listew i odczekaniu 24 h do wyschnięcia kleju, można przystąpić do kolejnego etapu jakim jest estetyczne wykończenie.

1. Należy sprawdzić czy na łączeniach listew, bądź na łączeniu z sufitem nie powstały grudki nadmiaru kleju.

Jeśli tak się stało, dobrze jest je przetrzeć delikatnym papierkiem ściernym np. 2000 i doprowadzić do pełnej gładkości ( jakość wykonania pracy możemy ocenić przejeżdżając palcem po listwie ).

2. Następnie należy przetrzeć listwy z kurzu i pyłku ( dla lepszej absorbcji farby ).

3. Ostatnim etapem jest przemalowanie listew farbą na biały lub inny kolor. Dla lepszego efektu malowanie można powtórzyć tak, aby łączenia stały się niewidoczne, a całość zabudowy stała się jednym eleganckim, gładkim monolitem. Listwy do zabudowy karnisza możemy malować farbami jak do wnętrz pomieszczenia. Najczęściej stosowaną farbą jest ta, która została użyta do pomalowania sufitu.

Często zadawane pytania dotyczące listew do zabudowy karnisza

 • czy listwy wystarczy przykleić i czy nie trzeba zastosować kołków do montażu ?

Listwy wystarczy przykleić klejem montażowym ( producent zaleca użycie wyłącznie kleju ), lecz jeśli jest taka potrzeba można zastosować kołki, ale należy uważać żeby nie zniszczyć listew ( dobrze jest wykonać wstępny otwór małym wiertłem )

 • czy listwy posiadają łączniki, narożniki i zakończenia ?

Listwy nie posiadają łączników oraz narożników i zakończeń gdyż wszystkie łączenia wykonujemy klejem C310 Creativa. Zakończenia natomiast są od ściany do ściany lub tworzymy zamknięte zabudowy z listew.

 • czy listwy osłaniające karnisz można malować ?

Tak listwy można, a nawet trzeba malować dla pięknego wyglądu i spójności z użytymi kolorami w danym wnętrzu.

 • czy do listew do zabudowy karnisza Creativa można zastosować oświetlenie LED ?

Tak można, oświetlenie z pewnością doda romantyzmu i nowoczesności we wnętrzu

Jak dobierać listwy do zabudowy karnisza ?

Listwę do zabudowy karnisza należy odpowiednio dobrać i dopasować do odpowiedniej wysokości pomieszczenia tak, aby spełniała Państwa wymogi i oczekiwania. Jest to zarówno elegancka dekoracja maskująca szyny i karnisze, jak i listwa osłaniająca jakiekolwiek niedoskonałości występujące na ścianie i suficie.

Ważnym czynnikiem przy wyborze osłony karnisza jest wysokość pomieszczenia w którym będzie zamontowana. Do większego i wyższego pomieszczenia lepiej zastosować wyższe listwy, natomiast przy mniejszych adekwatnie mniejsze. Taki prosty i szybki test sprawdzający możemy wykonać poprzez wycięcie ze sztywnego kartonu odpowiedniej wysokości np. 10 cm i przyłożyć do sufitu. Da to Państwu obraz czy dana wysokość będzie współgrać z otoczeniem we wnętrzu. Trzeba zwrócić także uwagę, aby optycznie nie pomniejszyć pomieszczenia. 

Kolejnym etapem w wyborze listwy osłaniającej karnisz jest styl jaki chcemy osiągnąć podczas aranżacji wnętrza. W ofercie sklepu www.Dekorplanet.pl znajdą Państwo szeroką gamę listew zarówno klasycznych, nowoczesnych, współczesnych czy awangardowych. Listwy są zarówno gładkie, proste jak i zdobione z delikatnymi przetłoczeniami, wykonane z różnych materiałów tak więc z pewnością będzie można znaleźć odpowiedni model dla siebie. 

Maskownica karnisza - Creativa

Cechują się łatwością montażu i bardzo efektownym wyglądem. Wykonane są z wytrzymałych i lekkich materiałów, a ich montaż odbywa się poprzez klejenie dedykowanym klejem montażowym C300 Creativa. W przypadku większych odległości, proponowany jest klej do łączeń C310 Creativa, który niweluje widoczność spoiny. Listwy do zabudowy karnisza Creativa występują w trzech wariantach wysokościowych 10 cm LK-01, 12 cm LK-02 i 15 cm LK-03. Wszystkie są gładkie, proste o minimalistycznym wyglądzie. Każda listwa Creativa na zamówienie może zostać fabrycznie pomalowana na indywidualnie wybrany kolor.

Sztukateria CREATIVA by Cezar

Listwy do zabudowy karnisza jest szybkim i estetycznym sposobem na ukrycie szyn czy rurek karniszowych. Maskowanie karniszy nigdy nie było łatwiejsze niż teraz. Te gzymsy są montowane poprzez klejenie do sufitu, tuż obok karnisza.

Konstrukcja tych listew maskujących karnisz pozwala na dodanie taśmy LED, dzięki temu uzyskujemy możliwość budowania nastroju poprzez nowoczesny, prosty kształt listwy oraz odpowiedniej barwy i natężenia światła.

Sztukateria firmy Creativa charakteryzuje się doskonałym stosunkiem jakości do ceny, a co za tym idzie mamy produkt wysokiej jakości za relatywnie niską cenę. Polimerowe listwy sztukateryjne są niezwykle łatwe w instalacji.

Producent przewidział kleje zarówno do montażu jak i do łączenia listew między sobą. Dzięki specjalnym właściwościom tego kleju, listwy karniszowe czy przypodłogowe, nie mają widocznych spoin i tworzą jednolitą masę.

 

Opinie

Oceń 
2022-05-31

Fenomenalne

wysoka jakość za przyzwoitą cenę

  Oceń 
  2020-12-16

  Polecam

  Fachowe i bardzo miłe doradztwo

   Oceń 
   2019-04-15

   Polecam !!!

   Ekspresowa wysyłka i super kontakt

    Oceń 
    2019-02-15

    Błyskawiczna wysyłka.

    Listwy dotarły w całości, na pierwszy rzut oka wyglądają bardzo solidnie. Transport szybki a do tego bezpłatny przy odpowiedniej kwocie. Więcej wypowiem się po montażu listew.

     Oceń 
     2018-07-19

     Rewelacyjne

     Fachowa i bardzo kompetentna obsługa. Produkt wysokiej jakości. Dodaje szyku i elegancji wnętrzu. Polecam

      Oceń 
      2018-07-19

      Rewelacyjne

      Fachowa i bardzo kompetentna obsługa. Produkt wysokiej jakości. Dodaje szyku i elegancji wnętrzu. Polecam

       Oceń 
       2018-03-09

       Super obsługa

       Bardzo dobra obsługa. Po skompletowaniu zamówienia bardzo szybka przesyłka. Super!
       Paczka dobrze zapakowana.

        Oceń 
        2018-02-22

        Boskie

        Dobrze doradzone, polecam

         Oceń 
         2018-02-08

         Zachwycające

         Super obsługa

          Oceń 
          2018-01-07

          Super

          Perfekt

           Oceń 
           2018-01-06

           Boskie

           Ładne i szybki montaż

            Oceń 
            2018-01-06

            Polecam!

            Polecam, Polecam, Polecam

             Oceń 
             2017-12-19

             Genialne!

             Perfekcyjne i szybka dostawa

              Oceń 
              2017-12-19

              Rewelacyjne

              Doskonała jakość, wyglądają pięknie!

               Oceń 
               2017-12-19

               fajny produkt

               twarda, ładna i minmalistyczna

                Oceń 
                2017-05-18

                Doskonałe

                Jestem wniebowzięta zarówno z powodu listew jak i obsługi sklepu. Polecam. Genialnie i ekspresowo

                 Oceń 
                 2017-05-18

                 Doskonałe

                 Jestem wniebowzięta zarówno z powodu listew jak i obsługi sklepu. Polecam. Genialnie i ekspresowo

                  Oceń 
                  2017-02-26

                  Polecam !

                  Doskonały produkt, sam montowałem po wcześniejszym poradzeniu się obsługi sklepu. Wyszło idealnie :) A obsługa doskonale doradza.

                   Napisz swoją opinię!

                   Napisz opinię

                   LK-01 CREATIVA LISTWA DO ZABUDOWY KARNISZA GŁADKA - LIGHT BLOCKER

                   LK-01 CREATIVA LISTWA DO ZABUDOWY KARNISZA GŁADKA - LIGHT BLOCKER

                   Maskownica karnisza o symbolu LK-01 Creativa. Model Light Blocker Creativa, to nowoczesna osłona karnisza bez konieczności oklejania ( nie przebija światła ). LK-01 Creativa ma możliwość podświetlenia taśmą LED. LK-01 Creativa to stylowa maskownica karnisza wykonana z wysokiej jakości tworzywa odpornego na uszkodzenia i co najważniejsze z możliwością przemalowywania na inne kolory.

                   Produkty powiązane