Promocja! MDB080K LISTWA DO ZABUDOWY KARNISZA OŚWIETLENIOWA MARDOM DECOR PRESTIGE DEKORPLANET GŁADKA MASKOWNICA KARNISZY, OSŁONY KARNISZA Zobacz większe

Nowoczesna listwa do zabudowy karnisza MDB080K Mardom Decor Prestige to gładka listwa maskująca z opcją oświetlenia LED pozbawiona wszelkich zdobień. Profil Listwy do zabudowy karniszy MDB080K to delikatny łukowaty kształt. Model MDB080K to małych wymiarów osłona karnisza. Listwa osłaniająca karnisz MDB080K to model, który także może posłużyć jako listwa przysufitowa oświetleniowa.

MDB080K LISTWA DO ZABUDOWY KARNISZA OŚWIETLENIOWA MARDOM DECOR PRESTIGE

LISTWA OŚWIETLENIOWA MDB080K    Nowy produkt
ProducentMardom Decor
KolekcjaPrestige
Wysokość6cm
Długość240cm
Głębokość8cm
MateriałProFoam
WodoodpornaTAK
UwagaDo malowania na dowolny kolor
KolorBiały
OświetlenieMożliwość zastosowania taśmy oświetleniowej LED
Darmowa dostawa od250 zł
Forma i koszty dostawy34,44 zł (kurier Mardom)

147,01 zł brutto  /szt.

-8%

159,79 zł brutto

W magazynie: 869 Przedmioty

Więcej informacji

Listwa do zabudowy karnisza MDB080K Mardom Decor Prestige

Stylowa i uniwersalna sztukateria wewnętrzna o symbolu MDB080K Mardom Decor z kolekcji Prestige to łukowata listwa do zabudowy karnisza o gładkiej powierzchni. Jest to model, który można użyć jako listwę osłaniającą karnisz czy szyny karniszowe, a także jako listwę przysufitową oświetleniową LED. Profil MDB080K Mardom można malować na biały kolor farbą lub na inny kolor pasujący do projektowanej aranżacji wnętrza. Listwy do zabudowy karniszy należy łączyć specjalistycznym klejem do łączeń. Montaż listew wykonujemy klejem montażowym. Osłonę karnisza MDB080K można docinać ręczną piłką lub elektryczną na odpowiednią długość. Z listwy karniszowej można tworzyć eleganckie zabudowy, wystarczy dociąć listwy pod odpowiednim kątem. MDB080K posiada możliwość zamontowania z tyłu listwy oświetlenia LED, które fantastycznie eksponuje aranżowaną przestrzeń zarówno ścienną jak i okienną.

Listwy do zabudowy karniszy Mardom Decor

Listwy do zabudowy karniszy to fantastyczny produkt dla osób chcących szybko zamaskować stary karnisz ścienny bądź szyny karniszowe sufitowe, które nie stanowią atrakcyjnej dekoracji wnętrza. Jest to doskonałe rozwiązanie zarówno pod względem estetycznym jak i finansowym, gdyż stare zabudowy kartonowo-gipsowe są problematyczne dla wykonawców, drogie, zabierające dużo czasu, a także nie pozwalające zachować czystości w remontowanym pomieszczeniu. Listwy karniszowe Mardom Decor QL026, QL116, QL016, QL011,QL036,QL046 pozwalają na umiejscowienie z tyłu listwy oświetlenia LED. Wszystkie te listwy do zamaskowania karniszy są gładkie bez wzorów. Listwy karniszowe sufitowe Mardom Decor możemy malować farbami na dowolny wybrany kolor pasujący do wnętrza. Do montażu listew maskujących karnisze stosujemy jedynie kleje, bez konieczności kołkowania. Do montażu listwy karniszowej na suficie używamy kleju montażowego Fix Pro Mardom Decor, łączymy listwy klejem do łaczeń Fix Extra Mardom Decor. Listwy można docinać ręczną piłką o drobnym zębie i łączyć klejem do łączeń tworząc różnego rodzaju zabudowy. Mardom Decor oferuje różne wysokości listew do maskowania karniszy, tak więc można dopasować je do własnych potrzeb. 

Jak montować maskownicę karniszy ?

Montaż listwy karniszowej to element sztukaterii, który praktycznie możemy wykonać sami we własnym zakresie, ale jak ktoś nie czuje się na siłach lepiej pozostawić to monterom z doświadczeniem. Klienci często nam zadają pytanie, jak zamontować listwę do zabudowy karnisza ?. Jest to proces podzielony na parę etapów. Montaż gotowych listew karniszowych jest tańszy od budowania zabudowy kartonowo - gipsowej, a także szybszy i zdecydowanie bardziej czystszy. Poniżej w skrócie pokierujemy w jakiej kolejności należy wykonać montaż.

Etap pierwszy który wykonujemy to pomiar (mierzymy odległości od okien i do ścian ). Należy ustalić w którym miejscu listwa będzie montowana i zaznaczyć ołówkiem. Ważne jest także sprawdzenie czy ściany i sufit są proste, czy nie wymagają drobnych poprawek, oraz czy miejsce gdzie będziemy osłony przyklejać nie trzeba wstępnie zagruntować ( dla lepszej przyczepności ). 

Listwy do osłony karniszy wykonane są z lekkiego materiału, odpornego na uszkodzenia, wodoodpornego i zarazem twardego. Maskownicę karnisza przyklejamy bezpośrednio do sufitu. Montowanie listew do zabudowy karnisza producenta Mardom Decor dokonujemy poprzez klejenie klejem montażowym. Dedykowanym klejem montażowym producenta jest Mardom Fix Pro. Górną krawędź maskownicy karnisza smarujemy ( Fix Pro Mardom ) tak zwanym szlaczkiem góra, dół i następnie dociskamy do sufitu. Po chwili przytrzymania, osłona karnisza połączy się z sufitem. Czas otwarty klejenia to około 15 min. Po złapaniu przyczepności należy ściągnąć szpachelką nadmiar kleju lub wytrzeć wilgotną gąbką lub szmatką. Całkowity czas schnięcia kleju około 24 h.

Listwy do zabudowy karniszy firmy Mardom Decor posiadają długość całkowitą 240 cm. Listwy nadają się do docinania na krótsze elementy jak i do łączenia na dłuższe odcinki, jak to wykonać ?

Jak dociąć listwę do zabudowy karnisza ?

Docinanie listew osłaniających karnisz możemy wykonać piłą elektryczną lub ręczną o drobnym zębie. Maskownice karnisza docinamy do konkretnej długości np. od ściany do ściany. Z listew możemy także tworzyć wszelkiego rodzaju zabudowy o kącie 90 stopni. Listwy do karniszy dobrze jest docinać pod kątem 45 stopni ponieważ uzyskamy wtedy większą przestrzeń klejenia, oraz zredukujemy widoczność spoiny po sklejeniu. W sytuacji kiedy wykonujemy docinanie listwy karniszowej piłą ręczną fajnie jest zastosować do tych prac skrzynkę uciosową.

Jak łączyć listwy do osłony karniszy ?

Listwy do maskowania karniszy łączymy dedykowanym klejem producenta do łączenia Fix Extra Mardom. Smarowaną płaszczyznę łączenia należy docisnąć i przytrzymać przez chwilę. Następnie zostawić do całkowite utwardzenia ( czas otwarty około 15 min. ). Nadmiar kleju ściągamy szpachelką, a same zabrudzenia należy niezwłocznie wyczyścić acetonem ( UWAGA Aceton służy jedynie do wyczyszczenia z nadmiaru kleju. Nie wolno polewać acetonem po listwie, gdyż może zostać uszkodzona ). Czas schnięcia kleju do łączenia 8-16 h. Pojemność 310 ml. Kleju firmy Mardom Decor do łączenia maskownic Fix Extra wystarczy na około 40 połączeń.

Po wykonaniu prac montażowych listew karniszowych i odczekaniu do pełnego stwardnienia kleju ( 24 h ), możemy przystąpić do kolejnego etapu naszych prac jakim jest estetyczne wykończenie.

Musimy sprawdzić czy na łączeniach osłon lub na łączeniu z sufitem nie pozostały grudki nadmiaru z kleju.

Jeśli są należy miejsce przetrzeć papierkiem ściernym np. 2000 i doprowadzić do gładkości ( czynność możemy spr. przejeżdżając palcem po listwie ).

- Krok następny to oczyszczenie listwy z kurzu i pyłku ( dla lepszej absorbcji farby ).

- Ostatnim etapem jest pomalowanie listwy do karnisza farbą na kolor pasujący do aranżacji. Dużo lepszy efekt osiągniemy po powtórnym malowaniu. Połączenia staną się niezauważalne, a maskownica będzie jako jeden gładki i elegancki element. Listwy do zabudowy karniszy możemy malować zwykłymi farbami takimi jak do wnętrz pomieszczeń. Najlepiej zastosować farbę w tym samym kolorze którą użyliśmy do pomalowania sufitu lub ścian.

Często zadawane pytania dotyczące listew do zabudowy karnisza

 • czy listwy wystarczy przykleić i czy nie trzeba zastosować kołków do montażu ?

Listwy wystarczy przykleić klejem montażowym ( producent zaleca użycie wyłącznie kleju ), lecz jeśli jest taka potrzeba można zastosować kołki, ale należy uważać żeby nie zniszczyć listew ( dobrze jest wykonać wstępny otwór małym wiertłem )

 • czy listwy posiadają łączniki, narożniki i zakończenia ?

Listwy nie posiadają łączników oraz narożników i zakończeń gdyż wszystkie łączenia wykonujemy klejem. Zakończenia natomiast są od ściany do ściany lub tworzymy zamknięte zabudowy z listew.

 • czy listwy osłaniające karnisz można malować ?

Tak listwy można, a nawet trzeba malować dla pięknego wyglądu i spójności z użytymi kolorami w danym wnętrzu.

 • czy do listew do zabudowy karnisza Creativa można zastosować oświetlenie LED ?

Tak można, oświetlenie z pewnością doda romantyzmu i nowoczesności we wnętrzu

 • czy będą widoczne łączenia na listwach ?

Nie będą widoczne jak dostosujemy się do wskazówek powyżej i wykonamy prace precyzyjnie.

Kolekcja ELITE Mardom Decor

Elite to wyjątkowa i oryginalna kolekcja firmy Mardom Decor,której produkty zostały wykonane z PolyForce. Materiał wytrzymały, bardzo trwały o wysokiej gęstości, odporny na uszkodzenia mechaniczne i co ważne ekologiczny. Na życzenie naszych klientów kolekcja Elite może zostać pokryta specjalną-ekskluzywną powłoką SupremeSatin. Jest to innowacyjny lakier o fantastycznych właściwościach wodoodpornych, wygładzających, oraz ułatwiających absorbcję farby. Lakier nadaje produktom nieskazitelny i efektowny wygląd. SupremeSatin cechuje przepiękny wygląd listew, które zachwycają satynową śnieżną bielą i idealną gładkością. Powłoka daje także możliwość łatwego usunięcia zanieczyszczeń. Prawdziwy luksus, który mają Państwo na wyciągnięcie ręki.

Sztukateria Mardom Decor

Cała kolekcja firmy Mardom Decor charakteryzuje się nowoczesnym designem oraz wykorzystaniem w produkcji trwałych materiałów. Dzięki temu wszystkie listwy przypodłogowelistwy ścienne czy listwy przysufitowe będą służyły w doskonałej formie przez wiele lat. Aby dopełnić gamę produktową, producent wprowadził listwy oświetleniowe oraz sztukaterię elewacyjną.

Uzupełnieniem oferty są kleje do montowania sztukaterii na ścianie oraz do łączenia listew, tj. odpowiednio Mardom Fix Pro oraz Mardom Fix Extra. Kleje nie zawierają rozpuszczalników oraz charakteryzują się mocnym wiązaniem.

Firma Mardom Decor

Mardom Decor to producent o fascynujących nieograniczonych możliwościach aranżacji wnętrz jakie daje zastosowanie sztukaterii. Pasją firmy jest tworzenie oryginalnych i niepowtarzalnych pomieszczeń pełnych wyjątkowej atmosfery i charakteru. Projektanci kreują unikalne wzory zgodne z bieżącymi trendami-od minimalizmu, który nigdy nie wychodzi z mody przez nowoczesne i współczesne akcenty. Puść wodzę fantazji i wyobraźni, uwolnij swój nieograniczony potencjał i stwórz wnętrze spełniające Twoje najśmielsze pragnienie.

Cała kolekcja firmy Mardom Decor charakteryzuje się nowoczesnym designem oraz wykorzystaniem w produkcji trwałych materiałów. Dzięki temu wszystkie listwy przypodłogowelistwy ścienne czy listwy przysufitowe będą służyły w doskonałej formie przez wiele lat. Aby dopełnić gamę produktową, producent wprowadził listwy oświetleniowe oraz sztukaterię elewacyjną.

Uzupełnieniem oferty są kleje do montowania sztukaterii na ścianie oraz do łączenia listew, tj. odpowiednio Mardom Fix Pro oraz Mardom Fix Extra. Kleje nie zawierają rozpuszczalników oraz charakteryzują się mocnym wiązaniem.

MARDOM DECOR COLLECTION

Mardom Decor to czołowa firma specjalizująca się w dystrybucji i produkcji sztukaterii. Markę kreują fantastyczne projekty, oryginalne unikalne wzory, a to wszystko przy współpracy wybitnych polskich designerów, dbających o utrzymanie wyjątkowego produktu w najwyższej jakości. Cechą która wyraźnie odróżnia Mardom Decor od konkurencji to oryginalne wzornictwo. Wszystkie projekty to innowacje, które są tworzone w oparciu o najnowsze trendy. Największym atutem sztukaterii firmy Mardom Decor jest jakość, a to wszystko dzięki stosowaniu wysokogatunkowych materiałów, oraz wykorzystywaniu najnowszych zaawansowanych rozwiązań technologicznych. Walory estetyczne i praktyczne sprawiają, że klienci mogą się cieszyć kolekcjami Mardom Decor przez wiele wiele lat. Wyrazami uznania dla sztukaterii Mardom Decor są między innymi-Konsumencki Lider Jakości 2014, tytuł Diament Designu 2015, oraz nagroda Dobry Design 2015.

Opinie

Oceń 
2020-04-21

Polecam

Fajna obsługa, szybka wysyłka polecam

  Oceń 
  2020-04-20

  Fantastyczny zakup

  Polecam

   Napisz swoją opinię!

   Napisz opinię

   MDB080K LISTWA DO ZABUDOWY KARNISZA OŚWIETLENIOWA MARDOM DECOR PRESTIGE

   MDB080K LISTWA DO ZABUDOWY KARNISZA OŚWIETLENIOWA MARDOM DECOR PRESTIGE

   Nowoczesna listwa do zabudowy karnisza MDB080K Mardom Decor Prestige to gładka listwa maskująca z opcją oświetlenia LED pozbawiona wszelkich zdobień. Profil Listwy do zabudowy karniszy MDB080K to delikatny łukowaty kształt. Model MDB080K to małych wymiarów osłona karnisza. Listwa osłaniająca karnisz MDB080K to model, który także może posłużyć jako listwa przysufitowa oświetleniowa.

   Produkty powiązane